• Dominika Čechová, M.A.

Zpětná zrcátka jsou k ničemu!

Zpětná zrcátka mě vždycky fascinovala! Proč má auto zrcátko dozadu, když přece jede dopředu? K čemu vlastně v životě potřebujeme zpětná zrcátka? Často od klientů slýchám proč se dívat na minulost, když ji stejně nezměníme?


Je to paradox. Dívat zpět se potřebujeme PRÁVĚ když jedeme dopředu. Za našimi zády se totiž stále něco děje! Jezdí tam jiná auta, která nás dojíždí a předjíždí. Máme tam třeba napojený vozík, který vizuálně kontrolujeme, jestli je stále v pořádku.


V sebepoznání je pohled zpět jednou ze základních dovedností. Nejde ovšem o to řídit, zadívat se do zrcátka a ustrnout…to bychom daleko nedojeli. Jde o to pohled zpět využít na bezpečnou jízdu vpřed. Ale je to neustálá kontrola, neustálé ohlížení. V naší historii se totiž ukrývají důležité klíče naší přítomnosti.Tak třeba: jedete si takhle krásnou krajinou a najednou začne auto škytat. Vůbec nechápete co se děje. Vždyť je to tady tak harmonické, všechno se mi líbí, proč mi to auto nejede? Až pohledem zpět zjistíte, že jste právě přejeli přes vysoký kopec a že to tedy byl pěkný offroad. Dole už se to zdá být v pohodě, ale že to tedy byl výkon a že bude potřeba zkouknout podvozek, doplnit palivo a možná zajet do myčky, to je bez diskuze.


Některým lidem to bohužel vůbec nedochází! Žijí si v momentálním tady a teď a minulost jakoby ani neexistovala…


Škoda.


Nevíte o co tu s**ra jde? Zkuste se podívat sem.

+420 602 735 215

Skype: Dominika Čechová

Palác YMCA

Na Poříčí 1041/12, 110 00

Praha-Nové Město, Czechia

Bankovní spojení: 107-722 970 02 77/0100

  • Facebook
  • Instagram

©2018 by Counseling.cz